ABD İşsizlik Haklarından Yararlanma Başvuruları, açıklandı. Yeni Covid-19 enfeksiyonlarındaki artışa ve bu durumun yarattığı ekonomik endişelere rağmen işsizlik başvuruları düşüş gösterdi. Analistlere göre, 1,300K’ya düşmesi beklenen başvurular 1,508K olarak açıklandı. Bir önceki dönemdeki işsizlik başvuruları ise, 1.566K idi. Böylelikle, Mart sonunda başlayan karantinalardan bu yana en düşük işsizlik başvurusu sayısına ulaşıldı.

ABD ve Çin arasındaki gerginlik, ABD Başkanı Trump’ın, Uygur Türklerine yönelik baskı politikalarından dolayı Çinli yetkililere yaptırım uygulanmasını öngören yasayı onaylamasıyla yeniden alevlendi.

ABD borsaları ise, Yeni Covid-19 enfeksiyonlarındaki artışın yarattığı endişelerden de etkilenerek karışık açıldı. Perşembe gününde, Dow Jones 30 31 puan düşerken S&P 500 %0,1 geriledi. Nasdaq 100 ise, %0,1’den az yükseldi.

Perşembe günü İngiltere piyasaları için de önemli bir gün oldu. İngiltere Faiz Oranı Kararı (Haz) açıklandı. İngiltere Faiz Oranı Kararı sabit tutularak 0,10%’da bırakıldı. Beklenti de, faiz oranının sabit tutulacağı yönünde idi.

 

Daha fazla ekonomik gelişmeden haberdar olabilmek için Hisseforex'i takip edin...