Altın fiyatları Fed sonrasında hareketli günler geçirmeye devam ediyor. Fed'in hemen akabinde düşüşe geçen ons fiyatı, ertesi gün toparlandı ve yeniden 1,251 dolar üzerine tırmanmayı başardı. Bu sefviye üzerinde tutunmayaı başaran ons altın dün akşam saatlerinde 1,260 dolar seviyesinin üzerini test etti. Bu sabah yine 1,260 dolar civarında fiyatlanmakta olan ons altın fiyatı için teknik görünüm pozitif kalmaya devam ediyor.

Diğer taraftan Fed sonrasında petrol ve borsalarda yaşanan sert satışlar Japon Yeni'ne alım getirdi ve jpy bu yöndeki güvenli liman olma özelliğini aktif olarak kullanmaya başladı gibi duruyor. Tabi belirsizlik ortamlarını seven bir diğer yatırım aracı da altın. Altın da Japon Yeni ile korele bir şekilde değer kazamaya devam ediyor. Ons altın için grafikler ne söylüyor gelin bir de o tarafa dikkatleri çekelim.

Ons Altın Analizi

Altın ons fiyatı incelendiğinde ağırlıklı ortalamaların bir kaç gündür devam eden pozitif hava ile birlikte yukarıya taşındığını görüyoruz. Bu nedenle destek ve direnç noktaları da ufak da olsa yukarı kaymış durumda.  Ons altın fiyatları şu sıralarda 1,260 doların hemen altından fiyatlanıyor. Ons altın fiyatlarında yukarı yönlü hareketin devamı halinde takip edebileceğimiz önemli direnç 1,261 -1,264 dolar aralığı olacaktır. Bu seviye üzerinde ise altında fiyatlamalar farklı bir boyuta taşınabilir ve yıl sonuna yaklaştığımız bugünlerde sürpriz yükselişler yaşanabilir.

Ons altın fiyatlamalarında yönün aşağı çevrilmesi halinde takip edeceğimiz önemli destek noktaları ise 1,250 dolar ve 1,238 dolar seviyeleri olacaktır. Ons altın tarafıunda satışların sertleşmesi halinde ise 1,230 dolar ana destek noktasını takip ediyor olacağız.