Euro dolar paritesinde hafta başından bu yana devam eden yukarı yönlü hareket etkisini sürdürüyor. Dün brexit ile alakalı hem Avrupa hem de İngiltere yetkililerinden gelen olumlu açıklamalar ile desteklenen yükseliş hareketi bu sabah itibari ile de etkisini sürdürüyor.

Euro dolar paritesinde geçtiğimiz analizimizde belirttiğimiz 1,1680 seviyesinin aşılması ile birlikte devam eden yükselişler 1,1740 seviyesininde aşılmasını ve 1,18 seviyelerine doğru bir yükseliş yaşamamızı sağladı. Bizi takip edenler geçtiğimiz analizde de yukarı yönlü hareketin devamını beklediğimizi zaten bilmekteydiler. Ancak yükselişin bu kadar hızlı gerçekleşmesini yani iki gün içerisinde 200 pipslik bir yükselişi açıkçası biz de beklemiyorduk. Şimdi  sabah saatleri itibari ile 1,18 seviyesine doğru yükselişlerin yaşandığını gördüğümüz eurusd de bundan sonra ne olur merak konusu olmuş durumda. Euro dolar paritesi yeniden 1,20 hareketi yapabilir mi bize bu konuda grafikler ne söylüyor dilerseniz buna bir bakalım.

Eurusd Teknik Görünüm

Eurusd paritesinde 1,1620 seviyesinin üstünde kalınması ile birlikte 1,1620 ile 1,1680 aralığında defalarca denemeler yapan euro dolar paritesi sonunda gelen brexit haberleri ile birlikte 1,1680 direncini aşmayı başardı. Sterlinle birlikte yükselişe geçen euro bu sabah itibari ile 1,1780 seviyesinin üzerine tırmandı. Kısa vadeli görünümde aşağıda 1,1730 seviyesi üzerinde bir tutunma yaşanabilirse euroda pozitif havanın devamı beklenebilir. Tabi bu arada brexit ile alakalı olarak gelecek haber akışı da oldukça önemli olacak 

Paritede yaanan yükselişlerin devamı halinde takip edeceğimiz ilk direnç bölgesi 1,18 sonrasında ise 1,1840 seviyeleri olacak. Euro dolar paritesinde 1,1840 seviyesinin aşılması halinde yeniden 1,20 li seviyeler mümkün hale gelebilir. Önümüzdeki günlerde Fed'in faiz toplantısını bir miktar arka plana iten brexit konusu ile euro 1,1840 seviyesini aşabilir mi takip ediyor olacağız.