Dolar güne 6,70 seviyesinin hemen altında başlıyor.  Dün gerçekleşen Pompeo - Çavuşoğlu görüşmesinde yine gündem maddesinin Brunson olduğu bildirildi. Ayrıca görüşmede İdlib'de yaşanan durumunda konuşulduğu belirtildi. Bakanlar tarafından konularla ilgili detaylı açıklama gelmedi. Dün sabah saatlerinde dolar endeksinde yaşanan yükseliş hareketi kapanışa doğru yerini düşüşlere bıraktı. Ve şuan için euro dolar paritesinde 1,16 seviyesine doğru bir toparlanma gözlemliyoruz. 

Dolar tl kurunda içeride gelen enflasyon oranlarının beklentilerin bir tık altında kalması borsa tarafını bir miktar rahatlatsa da, doları frenlemeye yetmemiş gibi görünüyor. Küresel piyasalardaki ufak çaplı hareketlerden etkilenmediğini gözlemlediğimiz dolar tl paritesinde içeri de yaşanacak gelişmeler dışarıya nazaran daha önem arzediyor. Dolar fiyatlamalarında bir kaç gündür 6,50 - 6,80 aralığında işlemler sürmekte. Önümüzdeki dönemde Abd ile gerilen ikili ilişkilerin düzelmesine yönelik atılacak adımlar dolar kurunda sert düşüşlere neden olabilir. Yurt dışında ise cuma günü Abd'den açıklanacak olan tarım dışı istihdam verisi takip ediliyor olacak.

Günlük Dolar Analizi 05.09.2018

Dolar tarafında 4 saatlik grafiğimizi incelediğimizde aşağıda 6,62 seviyesi ön plana çıkıyor. Olası düşüşlerde bu seviye altına inilmesi halinde ise bir sonraki destek noktamız 6,535 seviyesi olabilir. 6,62 seviyesi üzerinde tutunma yaşanması halinde ise 6,75 seviyesi hedef olarak yükselişler devam edebilir.

Dün Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın Londra'da toplamda 15 trilyon dolar büyüklüğünde varlığı yöneten firma başkanları ve yöneticileri ile yapılan görüşmelerde Türkiye'nin önümüzdeki dönemde ortaya koyacağı politikaları anlattığı ve Türk ekonomisinin 15 yıllık istikrarını vurguladığı öğrenildi. Türkiye'ye karşı finans çevrelerinin olumsuz bakışının değişmesini amaçlayan bu görüşmelerin nasıl bir sonuç vereceği de merak konusu. Ayrıca Katar ile ticaret anlaşması yapılması, Katar'dan yeni para akışını da beraberinde getirir mi sorusu piyasalar tarafından takip edilecek olan bir diğer detay olacak.