ABD’de ABD’nin Minneapolis kentinde başlayarak ülkenin birçok bölgesine yayılan protestoların hız kaybetmesi ekonomide yeniden açılma gündemini besledi ve küresel piyasalar deyimi yerindeyse ralli yaptı. Dow Jones 30 %0,7 artışla 26.000 seviyesine, S&P 500 %0,5 daha artarak 3.100 seviyesine çok yaklaştı. Nasdaq 100 ise, %0,4 yükseliş yakaladı. Dolar endeksi ise, sterlin ve euronun kazançlarından dolayı zayıfladı ve son üç ayın en düşük seviyelerini gördü. Gelişmekte olan ülkelerin para birimleri ise, değer kazandı.

 Ünlü telekonferans şirketi Zoom Video Communications, ilk çeyrek sonuçları paylaştı. Şirket, geçen yıla kıyasla gelirinde %169 artış yaşadığını ve net kârının 27 milyon dolar olduğunu raporladı. Zoom Video hisseleri de bu olumlu raporlamadan payını aldı ve %0,2 yükseldi.

Günün yurt içi piyasalarında ise, açıklanan Mayıs TÜFE verileri oldukça önemliydi. TÜFE aylık artışı için beklenti, 0,95% olacağı yönünde idi. Açıklanan artış oranı ise, 1,36% oldu. Bir önceki dönemde açıklanan TÜFE aylık artış oranı ise, 0,85% idi.

Son olarak petrol fiyatlarına baktığımızda ise, yükselişin Çarşamba gününde de devam ettiğini görüyoruz. ABD ham petrol fiyatları %0,1 artarak 36,84 dolara ulaşarak son üç ayın en yüksek seviyesini bugün gördü. Brent ise, önce 40,52 dolara kadar çıktı, ardından 39,39 dolarda günü tamamladı.