Altın fiyatlarında yükseliş hareketi kısa süreli bir tepki satışının ardından devam ediyor ki zaten bu yükselişin devamını beklediğimizi de önceki analizlerimiz içerisinde vurgulamıştık. Ons altın fiyatları 1,280 dolar civarına düştükten sonra gösterdiği tepki ile beraber yeniden 1,290 doların üzerinde fiyatlamalarına başladı. Haftaya pozitif bir başlangıç yapan ons altın fiyatı Trump'ın Meksika sınırına örülecek duvar ile ilgili açıklamaları ve Fed ile ilgili söylemlerinin yükselişi desteklediğini belirtebiliriz. 

Bu hafta ABD ile ÇİN arasında başlayan ticaret görüşmelerinde olası olumsuzluklar altın fiyatını güvenli liman talebi ile yukarı taşıyacakken, Çin ile varılacak anlaşma ise altın fiyatlarında baskı oluşturabilir. Yaşanan gelişmeler ons tarafında bu şekilde iken grafikler bize neler söylüyor diye de bakmadan geçmeyelim.

Ons altın grafiğini incelediğimizde yükselişlerin ilk hedef noktasının 1295 dolar seviyesi olduğunu bu seviye üzerinde ise 1,3025 doların hedeflenebileceğini görmekteyiz. Özellikle 1300 dolar üzerinde tutunup tutunma konusunda onsda yaşanacak hareket önemli olacaktır. Ons tarafında oluşabilecek baskılar ise altın fiyatını 1,283 dolar ve 1,275 dolar seviyelerine kadar geri çekebilir. Düşüşlerin sertleşmesi halinde ise destek noktası olarak 1266 dolar seviyesinin olduğunu görmekteyiz.