Altın ons fiyatı dolar karşısında değer kaybını sürdürüyor. Dün ki analizimizde belirttiğimiz üzere 1,206 doları aşamayan altın fiyatı 1,200 dolar seviyesini aşağı yönlü kırdı. Bu seviye altında 1,190 dolar seviyesine kadar gerileyen ons fiyatı şuan için denge noktası olarak belirttiğimiz 1,185 dolar üzerinde kalmayı sürdürüyor. Bugün Abd'den açıklanacak önemli bir ekonomik veri bulunmuyor. 

Dün dolar endeksindeki yükselişle geri çekilen altın fiyatı bu sabah 1,190 dolar üzerinde sakin bir seyirle güne başlıyor. Altın fiyatı için bugün aşağıda en önemli destek noktası 1,185 dolar olarak karşımızda dururken yukarıda ise 1197 dolar seviyesinin aşılıp aşılamaması fiyatlamaların seyri açısından önemli olacak.

Altın Teknik Görünümü

Altın fiyatlarında günlük görünümde göstergeler negatife dönmeye başlamış durumda. Bu görünümden onsun kurtulabilmesi için gün içerisinde 1,197 dolar üzerine yükselmesi ve bu seviye üzerinde kalıcı olmayı başarması gerekli. Aksi halde 1,185 dolar seviyesine doğru yeni bir düşüş dalgası daha yaşanabilir. Olası düşüşlerin devamında 1185 dolar seviyesi önemli olacak. Bu seviye altına inilmesi altın fiyatlarında baskıyı arttıracak iken 1,174 dolara doğru yeni bir düşüşü de beraberinde getirebilecektir.

Altın fiyatlarında olası toparlanmalarda 1,197 dolar ve 1,206 dolar seviyeleri direnç konumunda bulunuyor. Yarın Abd'den açıklanacak olan öncü tarım dışı istihdam verisi ve sonraki gün tarım dışı istihdam, ortalama saatlik kazaçlar ve işsizlik verileri bulunuyor. Abd Merkez Bankası Fed'in oldukça dikkat ettiği bu ekonomik veriler altın fiyatlarında yönün belirlenmesi açısından büyük öenem sahip. Bu sebeple altın fiyatlarının geleceği hakkında tahmin yürütmek açısından Abd verilerini izlemek gerekiyor.