Altın fiyatları 2018 yılını genel olarak negatif sürdürse de 2018 yıl sonunda yaşadığı yükselişlerle yılı hafif de olsa pozitif kapatıyor diyebiliriz. Geçtiğimiz sene sonunda da benzeri bir yükseliş yaşayan ons altın fiyatı sonrasında 1160 dolar seviyesine kadar gerilemişti. Sonrasında gelen alışlarla beraber yeni yıla 1,280 doların üzerinde girmeye hazırlanan bir ons altın fiyatı ile karşı karşıya olduğumuzu söyleyebiliriz. 

Trump'ın Fed ile atışmaları, Abd'e hükümetin kapanması gibi dünya ekonomisi için olumsuz ancak altın fiyatı için olumlu haberlerin devamı halinde ons altında 1300 dolar seviyesi üzerine doğru yükselişler yeni yılda mümkün olabilecek gibi görünüyor. Ons altın grafik analizine baktığımızda günlük ve haftalık görünümde teknik göstergelerin yukarı yönlü hareketin devamını destekleiğini söyleyebiliriz. Ancak sadece tekniğe göre işlem yapmanında doğru olmayacağını belirmemizde fayda olacaktır.

Ons altın fiyatlarının 1,278 dolar üzerinde tutunması halinde 1300 dolar yeni hedef noktamız haline gelecektir. 1300 dolar üzerinde ise 1318 dolara kdar hızlı yükselişler gelebilir. Ons altın fiyatlarında olası geri çekilme hareketlerinde ise 1,256 dolar seviyesi destek noktası olarak takip edilecektir. Bu seviyenin altına inilmesi halinde ise ons altın tarafında yılın son günlerinde oluşan pozitif havanın sonlandığı anlamı çıkarılabilir.