Dolar tl paritesinde sıkışık seyir devam ediyor. Kur tarafında şuan için sakin bir bekleyiş var. Bu bekleyiş dolar endeksinde yaşanabilecek sert hareketlerle veya yeni haber akışları ile yerini volatil bir seyre bırakabilir. Bugün Türkiye ve Abd'de açıklanacak önemli bir veri akışı bulunmuyor. Ayrıca Abd'de Şükran Günü nedeni ile bugün tatil. Türkiye saati ile piyasalar 13:00'de kapanmış olacak. Bu bağlamda işlem hacminin düşük seyrettiği bir gün geçirebiliriz.

Dolar endeksini etkileyebilecek gelişmelerden olan AB tüfe verisi açıklanacak. Bu verinin olumlu gelmesi halinde eurusd paritesi yükselişe geçebilir. Bu durumda dxy tarafında baskı oluşturacağından dolar kurunda da bir gevşeme görülebilir. Tersi durumda ise kur tarafında yükselişler yaşanabilir. Yine Abd ve Çin arasında devam eden görüşmelere ilişkin gelecek açıklamalar da son derece önemli olacaktır. Ticaret anlaşması yönünde gelebilecek açıklamalar tüm piyasalarda pozitif bir hava oluşturabilir, olumsuz gelecek açıklamalar ise hem piyasalarda bozulmalara hem de dolar kurunda yükselişin tetiklenmesine neden olabilecektir.

Dolar kurunda 5,84 üzeri gelen kapanışlar hareketli ortalamalarında yükselmesine neden oldu. Daha önce denge noktamız olarak vurguladığımız 5,74 seviyesi de, 5,75 seviyesine çıkmış oldu. Gün içerisinde bu seviye üstünde kalınıp kalınamadığı takip edilecek. Ancak işlem hacminin Abd'de piyasaların tatil olması nedeni ile düşük olacağı bu nedenle yaşanan fiyatlamaların özellikle aşırı olması halinde Abd piğyasalarının açılmasıyla normale dönebileceği unutulmamalıdır.  Kur tarafında yükselişlerde 5,784 seviyesi takip edilmeli ve bu seviyenin aşılması ile beraber 5,812 - 5,86 dirençleri takip edilmelidir.