Altın fiyatlarında 2 haftadır 1,450-1,465 dolar aralığında fiyatlar devam etmekte. Bu bandın dışına çıkamayan ons altın yeni bir haber bekliyor. Çünkü şuan için işlem hacmi ve volatilitesi oldukça düşmüş durumda. Bugün Abd'de Şükran günü nedeni ile tatil olması da ons tarafında işlem hacmini iyiden iyiye düşürecektir.

Bugün ons altın fiyatını etkileyebilecek önemli bir ekonomik veri yok. Trump, Abd askerleri ile buluşmak üzere Afganistan'a gitti. Trump'ın veya Beyaz Saray yetkililerinin yapacak olduğu Çin ile görüşmelere yönelik açıklamalar ons altın üzerinde belirleyici olabilir. Yine Hong Kong tasarısına sert tepki gösteren Çin Hükümeti kanadından görüşmelere ilişkin yapılacak açıklamalar da ons altın fiyatları üzerinde yön tayini yapabilecek gelişmelerden olacaktır.

1,460 doların altında fiyatlamalarını sürdüren ons için göstergeler aşağı yönlü. Teknik olarak aşağı yönlü seyrin devamı daha muhtemel olsa da, son dönemde teknik hareketlerden ziyade haber akışları ile hareket eden ve yön bulan bir altın izlediğimizi görmekteyiz. Bu nedenle yine gelebilecek sürpriz haberler onsun yönünü etkileyebilir. Ayrıca son ayların dip noktası 1,445 dolar seviyesini yeniden deneme ihtimali, de bulunan ons altın için bu seviye önemli bir noktadır. Yıl içerisinde bu seviyeye gerileyen ve buradan tepki oluşturan ons altın yeniden bir tepki verebilir mi yoksa bu destek noktası da kırılır mı yatırımcılar bu sorunun cevabını arıyor olacaktır.