Altın fiyatları 1,4100 dolar ile 1,430 dolar aralığında fiyatlamalarını bir süredir devam ettiriyor. Bu hafta merakla beklenen Fed faiz toplantısı gerçekleşecek ve Fed'in piyasa beklentilerine paralel olarak 25 baz puanlık bir faiz indirimine gidip gitmeyeceği takip ediliyor olacak. Fed'den faiz indirimi beklentileri ile yükselişlerini sürdüren ons altın tarafında faiz indirimi beklentilerinin karşılanmaması sert bir satışa neden olabilir. Bu nedenle çarşamba akşamı gelecek olan Fed faiz açıklaması ons altın için kritik bir öneme sahip denilebilir.

Bugün önemli bir veri akışı bulunmuyor. Brexit konusunda yaşanacak gelişmeler, Abd - İran gerilimi ile ilgili gelişmeler ve Abd ile Çin arasında evam eden ticaret görüşmelerinden gelecek sonuçlar ons altın fiyatına etki edebilir. Bunun dışında ise gözler tamamen çarşamba akşamı gelecek olan Fed faiz kararına çevrilmiş durumdadır dese yanış olmayacaktır.

Ons altında şu sıralarda 1,420 dolar cibvarında fiyatlamalar devam ediyor. Altın tarafında yükselişlerin kalıcı olması adına 1,425 dolar üstünde tutunulması önemli vurgusu yapmaktaydık ancak bir türlü bu sev iye üzerinde kalıcı olamayan bir altın izliyoruz. Aşağıda ise 1,414 dolar desteği üzerinde düşüşlerini sınırlayan altının yeniden yukrı tepki verndiğini bir kaç kez gözlemlemiş olduk. Durum böyle iken aşağıda 1,414 dolar destek noktası kritik olmaya devam ediyor. Tabi Fedin faiz kararı ile yukarı veya aşağı yönlü bir kırılım olma ihitmlai oldukça yüksektir. Bu nedenle özellikle forex piyasalarında işlem yapan yatırımcıların faiz açıklama saatlerine dikkatli olmalarında fayda olacaktır. Volatilietenin oldukça yüksek olacağı bir hafta bizi bekliyor gibi görünüyor. Hepinize bol kazançlar dileriz.