Altın fiyatları 1,287 dolar seviyesini aşmayı başaramadı. İki gün üst üste burayı geçmeye çalışan ons altın başarılı olamadı ve gelen satışlarla beraber 1,280 dolar altına geriledi. Bizim aşağıda önemli olarak vurgu yaptığımız 1,277 dolar seviyesinin altını test ederek 1,276 dolar seviyesine kadar düşen ons buradan toparlanarak yeniden 1,280 dolar üzerine atmayı başardı. 

Dün akşam saatlerinde başlayan dolar endeksindeki yükseliş, altını da baskılarken, bu yükselişin Japon Yeni üzerinde etkili olmadığı gözlemlendi. Bu nedenle ons altın bu baskıdan kurtularak yeniden 1,287 dolar civarına doğru bir yükseliş gerçekleştirebilir ön görüsü korunuyor.

Ons altın fiyatına etki edebilecek önemli bir veri akışı bulunmuyor. Bunun yanında Abd ile Çin arasında devam eden ticari gerilimlerin sonuçları ve bu yöndeki açıklamalar ons altın fiyatları üzerinde bir müddet daha etkili olabilecekmiş gibi görünüyor. Bu nedenle bu iki taraftan konuya yönelik gelebilecek açıklamalar ons altında yön tayini gerçekleştirebilecek detaylar arasında yer alıyor.

Ons altın fiyatları için 1,277 dolar seviyesi önemli bir eş,ik olmaya devam ediyor. Dün buranın altını test etse de kapanış gerçekleştiremeyen ons fiyatı şu sıralarda 1,281 dolardan fiyatlanmakta. Ons altın tarafında gün içeriisnde yükselişin devamı açısından 1,283,5 dolar ve 1,287 dolar sıralı hedefler olmaya devam ediyor. Bu seviyeler üzerinde ise 1,293 dolar direni takip edilmesi gerekiyor. Yaşanabilecek olası düşüşlerde ise 1,277 dolar ve 1,272 dolar seviyeleri takip ediliyor olacaktır.