Dolar kurunda 5,92 desteği üzerinde fiyatlamalar hafta boyunca devam eti ve bugün de kur 5,95 civarında fiyatlanmayı sürdürüyor. İstanbul'da seçim sonuçlarının bu hafta karara bağlanılması bekleniyor. Olası iptal kararında dlar kurunda yükseli hız kazanabilir. Sonuçların onaylanması halinde ise dolarda 5,92 desteği altına fiyatlamaların gelme ihtimali oldukça yüksektir. Bunun nedeni ise bir belirsizliğin ortadan kalkmış olması olacaktır.

Ekonomik takvimde çok önemli bir veri akışı bulunmazken Abd'de kişisel gelir ve gider verileri izlenecek. Hindistan ve Japonya'da bugün piyasalar kapalı olacak onun dışında piyasalar açık ve işlem hacminin normale döndüğü bir hafta başlangıcı yapmış olacağız.

Önümüzdeki dönemde iç siyasette yaşanan gelişmeler kur üzerinde hareketlere neden olabilir. Ancak asıl takip ettiğimiz detay ise Abd ile Türkiye ilişkileri olacaktır. S-400 konusunun ve  F-35 konusunun nasıl sonuçlanacağı ikili ülke ilişkilerinin ne boyuta gideceği piyasalar tarafından takip edilecektir. Abd ile bozulan ilişkiler doların yükselmesi anlamına gelecek iken, olumlu ilişkiler geliştirilmesi ise kur için yeniden aşağı yönlü bir seyrin oluşmasına katkı sağlayabilir.

Kurda yükseliş hareketi etkili olmaya devam ediyor. 5,95 civarında fiyatlamalarına devam eden dolar için bugün yukarıda izleyeceğimiz seviye 5,984 noktası olacak. Bu seviyenin aşılması kurda yukarı yönlü iştahı arttırabilir ve 6,10 seviyelerine doğru yükelişin devamı beklenebilir. Geri çekilmelerde ise 5,924 seviyesi izlenecektir. Bu seviyenin atlına inilmesi halinde ise 5,865 ve 5,82 seviyeleri izlenmesi gereken teknik seviyeler olarak karşımıza çıkmaktadır.