Evet arkadaşlar güzel bir günden herkese merhaba diyerek başlayalım. Neden güzel bir gün diye soracak olursanız HisseForex takipçileri iyi bilirlerki, uzun dönemden beri dolar satış altın alıştaydık ve sonuç olarak altın son ayların zirve noktalarına yükseldi. Dolar TL de ise düşüşler devam etmeye başladı. Bugün haftanın son işlem günü olması açısından dolr kurunda yaşanacak fiyat hareketliliği önemli olacak. Zaten günlerdir 5,343 seviyesi yukarı yönlü aşılmadığı sürece aşağı yönlü hareketin devamını ve olası yükselişlerin satış fırsatı olarak değerlendirilmesi gerektiğini vurgulamaktaydık. Bugün baktığımızda dolar endeksinde geri çekilmeler devam ederken dolar kuru da 5,27 seviyelerine doğru geri çekilmeye başlamış durumda. Gelişmeler bu yönde ilerlerken dolar grafiği bizlere neler söylüyor gelin bir de dolara teknik açıdan bakalım.

Dolar tl paritesini incelediğimizde 5,343 seviyesi altında fiyatlamaların devam ettiğini ve dolar kurunun 5,27 seviyelerine kadar geri çekildiğini gözlemliyoruz. Bugün içerisinde dolar tl paritesinde 5,287 seviyesi altında yapılacak kapanışlar aşağı yönlü hareketimizi devam ettirecektir. Aşağıda 5,255 - ve 5,228 seviyeleri takip edilmelidir. Bu seviyelerin kırılabilmesi halinde ise uzun bir zamandır vurgulamakta olduğumuz 5,187 seviyesine doğru düşüşler hız kazanabilir. 

Olası yükselişlerde ise 5,343 seviyesi hala önemli bir direnç konumundadır. Gün içerisinde 5,287 seviyesi üzerinde oluşabilecek yukarı yönlü hareketlerde 5,34 e doğru yükselişler yaşanabilir. Bu durumda bu seviyeler ise yatırımcılar tarafından satış fırsatı olarak değerlendirilebilir.