Dolar kurunda dün 5,78 seviyesi aşıldı ve 5,99 seviyesi üzeri görüldü. Ancak günün sonunda kur 5,78 üzeri bir kapanış yapamadı ve 5,77 seviyesine geriledi. Bugüne baktığımızda 5,77 seviyesi civarında fiyatlamalar devam ediyor. Dün Abd'de açıklanan verilerin pozitif olmasaı dolar endeksini destekledi ve bu da dolar kurunu yukarı iten sebeplerden bir tanesi oldu.

Bugün ekonomik takvimde önemli bir veri akışı bulunmuyor. Bu nedenle daha çok teknik hareket ve yurtdışı haber akışları ile yön bulan br dolar tl paritesi izleyebiliriz. Abd'de Trump'ın azil süreci ile alakalı yeni gelişmeler, Abd ile Çin arasında devam eden görüşmeler dolar endeksi üzerinde etkili olabilir. Bu durumunda dolar kuru üzerinde etkileri olabilecektir.  Yine içerde bugün Erdoğan, Barzani'yi konuk edecek ve burada yapılacak bölgedeki gelişmelere yönelik açıklamalarda piyasalar açısından önemli olacaktır.

Dolarkurunda teknik anlamda bugün 5,76 seviyesi takip edilecek. Bu seviye üzerinde kalınabilirse 5,795 ve 5,81 seviyelerine doğru ataklar gelebilir. Aşağıda ise 5,74 seviyesi önemli bir denge noktaıs olası düşüşlerde bu seviyenin kırılması aşağı yönlü hareketi hızlandırabşilir. Ancak 5,74 üzerinde kalındığı sürece pozitif tablonun devam etmesi beklenmektedir.