Altın fiyatlarında yükseliş devam ediyor. Hemen hemen her analiz içerisinde vurguladığımız düşüşlerin alım fırsatı olduğu cümlesi yine bizi haklı çıkarmaya devam ediyor. Öyle ki 1,524 doların ons için önemini iki güğndür vurgulamaktaydık. Bu seviyenin altına inilememesi halinde 1,536 - 1,544 ve 1,555 dolar seviyelerinin sıralı hedefler olacağını grafikler üzerinde göstermekteydik ki bugün geldiğimiz fiyatlamaların bizi hedeflerimize ulaştırdığını görüntüleyebiliyoruz. 

Dün düşüşlerini 1,525 dolarda sınırlandıran ons altın fiyatı yükselişe geçti ve asya seansında 1,544 dolar seviyesine kadar yükselişini devam ettirdi. Şu sıralarda ise 1,536 dolar civarında fiyatlamalarını sürdürüyor. Ekonomik takvimde önemli bir veri akışı bulunmuyor. Ham petrol stok verileri açıklanacak ancak bu verinin ons üzerinde kayda değer bir etkisi olmayacaktır. Bunun dışında Abd'den Çine'e yönelik gelebilecek açıklamalar yine Trump'ın Fed'e yönelik yapacağı açıklamalar önemli olabilir. Çin tarafınında Abd ile ticaret savaşlarını arttırıcı eylemlerine devam etmesi altın fiyatlarının yükselişini hızlandırabilir.

Ons altın fiyatlarında 1,535 seviyesi bugün için kritik bir seviye. Bu seviye üzerinde kalabilmesi halinde yeniden 1,544 ve 1,556 seviyelerine doğru yükselişin devamı beklenebilir. Aşağı yönlü geri çekilmelerde ise yine dikkat edeceğimiz destek noktamız 1,524 dolar. Bu seviyenin aşağı yönlü kırılması halinde ons tarafında sert satışlar izlenebilir ki bu durumda 1,500 dolar ve altına doğru kayacak fiyat hareketlilikleri oluşabilecektir.