Altın fiyatları G-20 toplantısı öncesinde volatiliteyi giderek yükseltmeye devam ediyor. Abd ile Çin tarafından gelen olumlu açıklamalar neticesinde sanki Trump ile Xİ 'nin görüşmesinden bir ticaret anlaşması çıkacakmış havası piyasaya sunuldu. Bunun neticesinde altın fiyatlarında geri çekilme yaşandı. Bu haberlerle beraber 1,400 dolar altını test eden altın için dün ki analizimiz de bu seviyenin ne kadar önemli olduğunu belirtmiştik. 

Altın 1,400 dolar seviyesinden verdiği tepki ile yükselişe başladı ve gece asya seansında da yükselişini sürdürdü. Şu sıralarda 1,420 dolar seviyelerinden işlem görmeye devam ediyor. Ons altın için 1,412 dlar seviyesinin aşılması ile beraber hızlıca 1,425 dolara doğru yükselişin tetiklenebileceğini de önceki analizlerimiz içerisinde vurgulamıştık.

Ekonomik takvimde altın fiyatına etki edebilecek önemli bir gelişme bulunmuyor. Normalde altın fiyatları Cuma kapanışlarını sever bu günlerde oldukça hareketli olur ama bugün seyir değişebilir. Gerçi yine volatilitesi yüksek bir gün olacak gibi ama bugün ki kapanıştan ziyade pazartesi açılışı daha çok merak edilmekte. Çünkü Trump - Xİ görüşmesi yarın gerçekleşecek.