Altın fiyatları bu hafta sakin fiyatlanmayı sürdürüyor. Bugün Abd'de açıklanacak olan büyüme verisi ile beraber bir yön tayini yapabilir. Bu nedenle bugün Abd'den gelecek olan veri akışı dikkatle takip edilmelidir. Ons altın fiyatı yükselişlerini 1,320 dolar üzerine taşısa da burada 4 saatlik kapanışlar gerçekleştiremedi ve düşüşe geçti. 1,309 seviyesine gerileyen altın buradan tepkiyle karşılaşıp yeniden yükselişe geçme peşinde gibi duruyor.

Abd ve Çin arasında devam eden ticaret görüşmeleri, Brexit sürecinin hala netleşmemesi altını destekleyen faktörlerden bazıları. Yine Fed'in faiz indirimlerini ucundan da olsa konuşmaya başlaması altın için pozitif bir gelişme olarak görülebilir. Diğer taraftan Draghi sonrası gevşemeye devam eden euro nedeniyle dolar endeksinde bir toparlanma söz konusu. Dxy'de yaşanan bu toparlanmanın devamı halinde altın fiyatlarında aşağı yönlü baskı oluşma ihtimali de bulunuyor. Bu nedenle yatırımcıların dikkatli hareket etmelerinde fayda olacaktır. 

Altın fiyatlarında yükseliş hareketinin devamı için 1,309 dolar seviyesi oldukça önemli olmaya devam ediyor. Bu destek noktasının kırılması 1,302 dolara doğru düşüşlerin hız kazanmasını sağlayabilir. Bu nedenle bu seviye üzerinde tutunması ve haftalık kapanışını da 1,309 üzerinde yapması yukarı hareketin devamı açısından son derece önemli olacaktır. Bu seviye üzerinde tutundukça yeniden 1,315 ve 1,323 dirençlerine doğru yükselişlerini devam ettirmesini beklediğimiz altın için aşağı yönlü senaryoda ise 1,302 dolar ve 1,296 ddolar destek noktaları ön plana çıkmaktadır.