Dolar kuru geçtiğimiz haftadan bu yana zaman zaman 5,30 seviyesi altına gerilemiş olsa da, 4 saatlik ve günlük kapanışlarını 5,30 seviyesi üzerinde yapmayı başardı. Aşağıda 5,282 desteğini kırmayı başaramayan dolar tl paritesi dün seans kapanışı sonrasında yeniden yükselişe geçerek 5,32 seviyesinin üzerine yükseldi. Yukarıda 5,34 seviyesi altında kalmaya devam eden kur için bugün ve yarın oldukça kritik. 
 
Bazı finans kuruluşları Merkez Bankası'nın faiz indirimine gidebileceğini konuşmaya başladılar. Bu durum dolara pozitif yansırken diğer taraftan Viop tarafından Merkez Bankası'nın devamlı dolar satıcısı olduğunu görüyoruz. Yani Merkez Bankası Viop'da dolar almak istiyorum diyenlere dolar satmayı sürdürüyor. Bugün ise bildiğiniz üzere vade sonu. Merkez kısa pozisyonlarını bugün kapatacak mı ya da ne kadarını kapatacak merak konusu. Eğer ki Merkez Bankası vade sonu olduğu için bir pozisyon kapamaya giderse dolarda sert bir yükseliş yaşanabilir.
 
Diğer taraftan bugün Trump ile Kim Jong-un görüşmelerinin detayları bir basın toplantısı düzenlenerek açıklanacak. Piyasalar bu açıklamalara odaklanmış durumda olacak. Bu ayın başında açıklanması gereken ancak hükümetin kapalı olması nedeniyle açıklanamayan Abd GSYH verisi de bugün saat 16:30 da açıklanacak. Abd'nin ne kadar büyüdüğü de dolar üzerinde etkili olabilecektir. Bu nedenle dikkatle takip edilmesi gereken ekonomik verilerden bir tanesi olduğunu hatırlatarak kısaca grafiğimiz bizlere dolar tl ile ilgili neler söylüyor gelin bir de ona bakalım.
 

Dolar tl paritesi 4 saatlik grafiğini ncelediğimizde yukarıda yine 5,343 seviyesinin öne çıktığını görüyoruz. Günlük grafiklerde ise direnç noktası 5,36 civarında. Bu nedenle dolar kurunda yaşanabilecek olası yükselişlerde 5,343 - 5,36 aralığı oldukça önemli olacaktır Bu seviyelerin üzerinde yapılacak saatlik kapanışlarda dolar hız kazanabilir. Aksi halde yani yükselişlerin bu aralığın altında kalması halinde ise piyasa oyuncuları tarafından yaanan yükselişler satış fırsatı olarak değerlendirilebilir. Aşağıda ise 4 saatlik dolar grafiğimizde karşımıza çıkan önemli destek noktası 5,287 seviyesi günlük grafiklerde ise 5,282 seviyesi bulunuyor yani bugün için hatta bu hafta için 5,28--5,36 aralığı dışına çıkılması halinde dolarda bir krılım söz konusu olabilir gibi görünüyor.