Dün öğlen saatlerinde yaşanan İstanbul depremine kadar dolar TL paritesinde bir geri çekilme hareketi söz konusuydu. Aynı anda Borsa İstanbul'da 103 bin seviyesi üzerine kadar yükselmişti. Ancak bütün İstanbulluları ve Türkiye'yi korkutan deprem sonrası dolar kurunda bir miktar alış ve endekste satış gözlendi. Endeks 102.000 puan altında kapanış yaptı dolar kuru ise şu sıralarda 5,67 civarında fiyatlamalarını sürdürüyor.

Öncelikle tüm İstanbulllu takipçilerimize ve Türkiye'ye geçmiş olsun ve Allah bir daha böyle bir olay yaşatmasın diyoruz.Konumuzda döndüğümüzde dün yaşanan korku sebebi ile deprem sonrası doların hemen 20 kuruş civarı yukarı attığı görüldü ve İstanbul Borsasında yaşanan satışlar dikkat çekiciydi. Bugün Abd'den gelecek önemli ekonomik veriler bulunuyor. Çekirdek dayanıklı mal siparişleri, Kişisel tüketim harcamaları ve Michigan tüketici beklentileri açıklanacak ve bu veriler dolar endeksi üzerinde hareketlenmeye sebep olabilir. Dolayısı ile dolar kuru üzerinde de etkili olabilecek veriler olacaktır.

Dolar kurunda teknik görünüm aşağı yönlü kalmayı sürdürüyor. Ancak aşağıda 5,65 seviyesi altına inilmedikçe yeniden yukarı hareket denemesi de gelebilir. Bu durumda 5,681 seviyesinin aşılması ile beraber dolarda 5,715 ve 5,745 seviyelerine doğru yükselişlerin devamı beklenebilir. Kurda kalıcı bir düişüş hareketinden bahsedebilmek için ise 5,65 altında fiyatlamalara ihtiyaç duyulmaktadır.