Altın fiyatlarında yüksek volatilite etkili olmayı sürdürüyor. Son olarak Abd Başkanı Trump ile Zelensky arasında gerçekleşen görüşmenin basına açıklamasından sonra Trump'ın demokratlar tarafından azil talebi ile çalkalanan piyasalarda altın fiyatları da oldukça hareketli seyrediyor.

Dün ki analizimizde altın fiyatı için 1,512 dolar seviyesinin önemine dikkat çekmiş ve bu seviye üzerine atılabilirse onsda yükselişin devamının gelebileceğinin altını çizmiştik. Ancak yaşanan toparlanma 1,512 dolarda son buldu. Bu seviyeye doğru gerçekleşen yükselişlerle beraber direncin kırılamaması satış fırsatı olarak değerlendirildi. Şu sıralarda ons altın fiyatı 1,505 dolar seviyesi kadar gerilemiş durumda. 

Bugün Abd'den gelecek önemli ekonomik veriler bulunuyor. Çekirdek dayanıklı mal siparişleri, Dayanıklı Mal Siparişleri, Kişisel tüketim harcamaları ve Michigan tüketici beklentileri açıklanacak ve bu veriler dolar endeksi üzerinde hareketlenmeye sebep olabilir. Yine Fomc üyelerinden Quarles'in de yapacak olduğu açıklamalar da piyasa üzerinde etkili olabilecektir. Ons altın fiyatlarına da etki edebilecek bu açıklamalar dikkatle takip edilmelidir. 

Ons altın fiyatı için teknik göstergelerimiz hala yukarı yönlü sinyal üretmeye devam ediyor. Ancak 1,498 dolar altına kayacak bir fiyat hareketimnde ons altında bu görünümün bozulması söz konusu olacaktır. Gün içinde takip etmemiz gereken en önemli seviye yine 1,512 dolar civarıdır. Buranın kırılabilmesi onsda alımları hızlandırabilir. Bu seviyenin kırılıp üstünde saatlik kapanışlar gelmemesi durumunda ise aşağıda 1,498 dolar seviyesinin onsu tutup tutamayacağı takip edilmelidir.