Dolar kurunda dün ki analizimiz içerisinde vermiş olduğumuz ve önemli seviye olarak vurguladığımız 5,836 seviyesi etkisini göstermeye başladı. Yükselişlerin bu seviyeye kadar devam ettiği ancak bu seviyeden gelen satışlarla yeniden geri çekildiği gözlenen kur bugün yine burayı zorlamaya çalışacaktır.

Ekonomik takvime bakıldığında Almanya GSYH ve Abd'de güven endeksi verileri dikkat çekmekte. Dolar kuruna etkisi olur mu derseniz bu verilerin pekde fazla etkisi olmayacaktır. Dün hem Trump'dan hem de Çin tarafından yapılan açıklamlaar yeni bir müzakere sürecine girilebileceğinin işareti olarak algılandı. Haftanın ilk saatlerinde sert satışlar yiyen TL'de bu sayede rahat bir nefes alma fırsatı buldu. Asya piyasalarına bakıldığında karışık bir seyirle piyasayı devraldığımız söylenebilir. Bugün yine Trump'ın Çin ile alakalı açıklamaları gelebilir. Hem bu açıklamalar hem de Fed'e yönelik olası açıklamalar piyasalarda ve dolar kurunda etki oluşturabilecektir.

Dün önemine dikkat çektiğimiz 5,836 seviyesi hareketli ortalamlaarın yükselmesi ile beraber bugün 5,84 civarına yükselmiş durumda Yani bugün direnç olarak izleyeceğimiz yeni seviemiz 5,843 seviyesi oalcak. Bu seviye üzerine atılmadığı sürece dolarda yeniden satış baskısı etkili olabilecektir. Bu seviyenin aşılması ise kurda 5,905 seviyesine doğru hızlı bir yükseliş hareketini tetikleyebilir.