Altın fiyatları sakin günler geçirmeye devam ediyor. Dün yaklaşık 10 dolarlık bir aralıkta fiyatlanan altın 1,310 dolar üzerinde kalmayı sürdürüyor. Yükselişleri ile 1,320 dolar seviyesini aşmayı başarsa da bu seviye üzerinde tutunmayı başaramayarak 1,312 seviyesine kadar gerilemiş ancak yeniden 1,315 dlar üzerine doğru yukarı hareketini devam ettirmişti.

Ekonomik takvimde bugün önemli bir veri akışı bulunmuyor. Ancak dolar endeksinde dün oldukça sert bir toparlanma yaşandı. Euro yeniden dolar karşısında 1,1250 li seviyelere geri çekilirlen usdjpy de 110,60 seviyesine dek yükselişlerini sürdürdü. Şimdilik altın tarafına çok fazla etki etmeyen dxy nin yükselişi önümüzdeki saat ve günlerde etki etmeye başlar mı takip edilecek iken ayrıca  Trump'ın Fed Yönetim Kurulu'ndaki boş üyelik için  aday göstermesi beklenen Stephen Moore, Fed'in bir an önce faiz oranlarını 50 baz puan indirmesi gerektiğini söyledi.

Yani Fed faiz arttırım sürecinde iken Fed'in faiz indirmesi gerektiğini iddaa eden bir üye önümüzdeki dönemde Fed içerisinde yer almaya başlayacak gibi görünüyor ki bu doları negatife döndürebilecek bir gelişme olarak görülebilir. 

Ons altın grafiğinde yukarıda öne çıkan seviye 1,325 dolar. Bu seviyenin aşılamaması halinde altın fiyatlarında 1,315 doların altında 1,309 ve 1,302 dolar seviyeleri destek bölgeleri olarak takip edilecektir. Ons altın için 1,296 seviyesi ise oldukça kritik bir destek noktası olmaya devam ediyor. Bu seviye altına inilmedikçe ons tarafında yükseliş hareketinin devam edebileceği öngörüsünü korumayı sürdürüyoruz.