Altın fiyatı 1,320 dolar üzerinde kalmaya devam ediyor. Geçtiğimiz hafta 1,347 dolar seviyesine kadar yüükselen ancak buradan ciddi bir satış yiyen ons fiyatı için geçen hafta yapmış olduğumuz değerlendirmelerde 1,321 dolar seviyesinin önemine dikkat çekmiştik.
 
Ons altın fiyatında yaşanan geri çekilmeler bu süreçte 1,321 dolar üzerinde kalmaya devam etti ve haklılığımızı ortaya koydu. Altın fiyatı için bugün oldukça kritik bir gün.  Bugün Trump ile Kim Jongun görüşmeleri gerçekleşecek. Vietnam'da buluşacak olan ikilinin bir anlaşmaya varıp varmayacağı ve buna dair açıklamaları merakla bekleniyor. Bu nedenle buradan gelecek açıklamaların dozu piyasalar üzerinde ve en çok da altın üzerinde ciddi etkiye neden olabilir. Buradan yapılacak olumsuz açıklamalara altın sert yukarı yönlü tepki verebilir. Tersi yönde gelecek yani olumlu yönde gelebilecek açıklamalarda ise altın fiyatları 1320 dolar altına gevşeyebilir. Bu nedenle Trump ile Kuzey Kore Lideri'nin görüşmelerine dikkat etmekte fayda olacaktır.

Bugün Trump -Kim görüşmesi dışında takip edilecek diğer bir başlık ise yine dün ki saatlerde Powell'ın gerçekleştirecek olduğu sunum olacak. Yani Türkiye saati ile 18:00 de Fed Başkanı Powell'ın açıklamaları takip edilecek. Teknik olarak altın fiyatlarında pozitif seyrin devamına ilişkin sinyaller gelmeye devam ediyor. Zaten 1,321 dolar seviyesi üzerinde kalındığı sürece bu seyrin devam etme  ihtimalinin yüksek olduğuna dair işaretleri vermiştik. Ancak altın fiyatlarında 1,321 dolar altına inen bir fiyatlama oluşması ve bu seviye altında özellikle 4 saatlik kapanışlar gekmesi halinde ons grafiğinde de bozulmalar yaşanacaktır. Bu durumda altında satış baskısı oluşabilir. Bu nedenle 1,321 dolar seviyesi önemlidir. Bu seviye üzerinde ise 1,327 ve 1,341 dirençlerini takip ediyor olacağız.