Ons altın fiyatlarında beklediğimiz yükseliş hareketi tkili olmaya devam ediyor. Dün kapalı olacağını belirttiğimiz açılışla beraber de 1,508,5 direncinin hedeflenebileceğini vıurguladığımız ons altın fiyatın şu sıralarda 1,504 dolar üzerinden işlem görmekte. Yeni yıla giriş yaparken yükselişe geçmesini beklediğimizi daha önce bir çok kez vurguladığımız ons tarafında bu yükseliş hareketi son bulmuş değil. 

Yurtdışında ons fiyatını destekleyen haberlere bakıldığında sadece Kuzey Kore'nin yeni fuze denemeleri var. Ancak bunun çok da bir etkisi yok gibi duruyor. Altının geçtiğimiz seneye benzer bir yeni yıl sürprizi yapma ihtimalinden bahsetmiştik ki, 2019'a giriş yaparken de hızlı bir yükseliş gösteren ons fiyatı takip etmekteydik. 2020 yılına giriş yapmaya yakın olduğumuz bugünlerde de 1,470 dolar civarından başlattığı yükseliş hareketini 1,500 dolar üzerine dek sürdüren altının, nereden döneceği ya da ne kadar daha devam edebileceği yatırımcılar tarafından merak edilmekte.

Ons altın fiyatında gün içerisinde 1,509 dolara doğru yükselişler yaşanabilir. Bu seviyenin aşılması halinde ons tarafında iyiden iyiye hissedilen pozitif bir trendden söz etmek mümkün olacaktır ki bu durumda 1,518 dolar seviyesine dek yükselişlerin devamı beklenebilir. Olası geri çekilmelerde ise 1,491 dolar ve 1,484 dolar seviyeleri takip edilecektir. Özellikle de 1,484 dolar altına geçilmemesi yükseliş hareketinin devam edebilmesi açısından önemli olacaktır. Bu nedenle olası geri çekilmelerde 1,484 dolar desteğini takip ediyor olacağız.