Dolar tl paritesinde 5,684 seviyesinin altını beklemediğimizi dile getirmiştik. Bu seviye iki kez test edildi ve ikisinde de yukarı yönlü tepki alımları ile yeniden 5,70 üzerine atıldı. Dün yaptığımız analizimize bu hafta için kritik seviyenin 5,74 olduğunu vurgulamıştık. Bu seviyeye doğru yükselişlerin takip edilmesi gerektiğini zaten bir süredir belirtiyorduk ki, dün dolar kuru sert bir yükseliş yaşadı ve 5,75 seviysinin üzerine kadar çıktı. Ancak burada tutunamadı ve denge noktamız olan 5,74 seviyesine doğru geri çekildi. 

Şu sıralarda da 5,74 civarında fiyatlamaların sürdüğü gözlemlenen dolar kuru için, dün Trump'ın Halkbank davası ile verdiği talimatlar olumlu olarak karşılandı ve Halkbank hisseleri güne primli başladı. Günün devamında bu pozitif havanın Borsa İstanbul'da sürmesi halinde dolar kurunda aşağı yönlü hareketler etkili olabilir.

Dünün dikkat çeken bir başka gelişmesi ise S-400 sistemlerinin test edilmesi oldu. Ankara semalarında uçan F-35 ler ile beraber S-400 sistemleri test edildi ve bu haberde Türkiye'nin S-400'den geri adım atmayı düşünmediği yönünde algılandı. Bu durumda piyasalarda olumsuz bir hava oluşmasını sağlamıştı.

Kur tarafında bugün içerisinde 5,74 üzeri bir kapanış yapılabilirse teknik anlamda yön yukarıya dönebilir. Gün içerisinde 5,74 seviyesinin aşağı yönlü kırılması halinde 5,725 seviyesi ara destek noktası olarak takip edilmelidir. Buranın kırılması ise yeniden 5,70 ve altında 5,684 desteklerine doğru gerilemelere neden olabilir.