Altın fiyatlarında tehlikeli noktalarda fiyatlamalar devam ediyor. Destek seviyesine oldukça yakın fiyatlanan ons altın zaman zaman burayı da ihlal ederek yatırımcıların endişelenmesine neden oluyor. Öyle ki dün 1,456 doların önemine dikkat çekmiştik. Aslında bir süredir bu destek seviyesine dikkat çekmekteydik. 1,456 doların kırılması halinde 1,445 dolar desteğine doğru geri çekilme yaşanması yüksek ihtimal göründüğü için burada tutunması altının oldukça önemli.

Şu sıralarda bu seviye civarında fiyatlanan ons altın gece saatlerinde ise 1,452 dolar seviyesine kadar gerileyerek bu bölgeyi ihlal etti. Ancak 4 saatlik kapanışların gelmemesi ile birlikte yeniden yukarı hareketlenen ons altın 1,456 dolar üzerinde fiyatlamalarını sürdürüyor. Gelen bu ihlaller devam ederse ons tarafında 1,445 dolar desteğine doğru çekilmeler kaçınılmaz olacak gibi görünüyor.

Bugün Abd'de yeni konut satışları ve tüketici güveni endeksleri açıklanacak. Ons fiyatına direkt etki edebilecek türden veriler değil. Dün akşam saatlerinde gelen haberlere göre kaynakların 1. faz anlaşması konusunda mutabık kalındığını doğrular açıklamaları dikkat çekmekteydi. Abd ile Çin arasında 1. faz anlaşmasının gerçekleşeceği konusunda anlaşmaya varıldığı resmi olarak duyurulması da bir çok basın kaynağı bu yönde bilgiler aktardı. Burada nasıl bir anlaşma olacak, tarifeler uygulanmaya devam edecek mi soruları altın fiyatlarının geleceği açısından kritik öneme sahip olacaktır.