Altın fiyatları sonunda beklenen tepkiyi 1,267 dolar seviyesinden verdi. Dün gerçekleşen ons tarafındaki yükseliş hareketi daha önce de belirtiğimiz gibi Japon Yeni ile korele bir şekilde gerçekleşti. Japon Yeni Boj açıklamaları sonrası bir miktar değer kazanırken altın da 1,275 seviyesinin üzerine yükseldi. Bu yükseliş hareketini 1,277 doların üzerine taşıması 1,2825 hedefine ulaşmamızı sağlayacaktı ki bunu da gerçekleştiren ons altın dün 1,2825 seviyesine kadar yükseldi ancak burayı aşamadı.

Şu sıralarda 1,280 doların hemen altında fiyatlamaların devam ettiği ons için bugün ekonomik takvimde Abd GSYH verisi önemli olacaktır. Diğer taraftamn usdjpy paritesinde 111,40 seviyesinin altına inilmesi halinde altında yeniden 1,2825 seviyesi üzerine doğru ataklar yaşanma ihtimali artabilir.

Bugün günlerden Cuma ve haftanın son işlem günü. Altın fiyatları son bir kaç haftadır kapanış günlerinde oldukça hareketli bir seyir izliyor. Bu nedenle bugün de altında sert fiyatlamaların yaşandığı bir günü takip ediyor olabiliriz. Her türlüfiyatlamaya hazırlıklı olmakta fayda var. Yine ABD'den gelecek büyüme verisinin nasıl olacağı da fiyatlamaların yönü açısından kritik olabilecektir.

Ons altında 1,277 dolar altına inilmemesi ve bu seviye üzerinde kapanışların devam etmesi ons fiyatlarının geleceği açısından oldukça mühim. Ons altının 1,277 dolar üzerinde tutunması halinde 1,2888 doğru yükselişlerini devam ettirme olasılığı bulunuyor. Aksi takdirde ise yeniden 1,267 dolar seviyesine doğru geri çekilmeler teknik olarak mümkün olabilecektir.