Altın fiyatlarında bahsettiğimiz yükseliş hareketi etkili olmayı sürdürüyor. Dün ki analizimizde de vurguladığımız yukarı yönlü isteği devam eden altın sonunda 1,320 dolar seviyesine ulaştı. Bu seviyenin üzerini de test etti ancak şuan için başaramadı. 1,320 dolar seviyesi üzerinde tutunamayan ons altın şu sıralarda 1,318 dolar civarında fiyatlamalarını sürdürmeye devam ediyor.

Bugün ekonomik veri anlamında yoğun olan bir gün olmayacak. Abd'de inşaat izinleri ve güven endeksi açıklanacak belki bir miktar etkili olabilir ancak altını direkt olarak etkileyen verilerden sayılmaz. Bu nedenle daha çok tekniğin veya siyasilerin açıklamalarının fiyatlandığı bir gün yaşayabilirizz.

Trump 'ın Çin ile devam eden ticaret görüşmelerine ilişkin söylemleri çok karışık olmaya devam ediyor. Bir anlaşmanın mümkün olduğunu ve gerçekleşeceğini vurgulayan Trump, sonraki açıklamasında gerçekleşmeyedebilir, bu durumda kaybeden Abd olmaz diyebiliyor. Yani henüz ticaret görüşmelerinde de bir netlik bulunmuyor. Bu durumun devamı atını pozitif etkilemeye devam edecektir.

Altın fiyatlarında bugün için yukarıda 1,325 dolar seviyesi önemli bir direnç konumunda bulunuyor. Bu seviyenin aşılabilmesi halinde yeniden 1,340 dolar üzerine doğru yükselişler hedef haline gelebilir. Ancak bu sefviyenin aşılamaması 1,317 dolar ve 1,309 dolar seviyelerini ön plana çıkacaktır. Altında en azından pozitif görünümün devamı açısından 1,309 dolar üzerinde fiyatlamaların sürmesi son derece önemlidir.