Dolar tl paritesinde dün 5,86 seviyesinin kırılması ile beraber 5,91 seviyesi gündemdeki yerini aldı. Zaten dolarda hem tekniğin hem de yaşanan gelişmelerin yukarı yönlü hareketleri desteklediğini vurgulamıştık. Bir de buna euro dolar paritesinde yaşanan negatif seyir eklenince 5,86 seviyesi kırıldı ve üzerinde kapanış sağlandı. YSK'nın seçim kararı arefesinde oradan çıkacak sonuçlara da odaklanmış olan kurda 5,91 seviyesi önemli olmaya devam edecek.

Bugün ekonomik takvim oldukça hareketli. Çünkü başta TCMB faiz kararı açıklanıyor. Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası faiz kararını bugün saat 14:00 de açıklayacak. Bunun dışında ABD'de çekirdek dayanıklı mal siparişleri verisi açıklanacak. Bu da piyasalar tarafından takip edilecek diğer bir önemli veri olarak takip edilecektir.

Merkez Bankası'nın faiz oranlarında herhangi bir değişikliğe gitmesi beklenmezken olabilecek bir sürpriz faiz indirimi dolardaki volatiliteyi arttırabilir. Faiz arttırımı ise ihtimal dahilinde şuan için bulunmuyor. Olası sürpriz faizlerin aşağı yönlü indirimi olabilir ancak o da çok muhtemel görünmüyor ve bu faiz kararında TCMB'nin pas geçmesi bekleniyor. 

Dolar kurunda yukarı yönlü hareketin devamı halinde 5,896 seviyesinin aşılmasıyla berbaer 5,91 ve 5,942 seviyeleri takip edilecektir. Özellikle TCMB kararıyla birlikte piyasalarda hareketler hız kazanabilir bu nedenle o saatlerde dikkatli hareket etmekte fayda olacaktır. Olası düşüşlerde 5,86 izleyeceğimiz ilk durak noktası olacak iken bir sonraki destek seviyesi ise 5,82 seviyesi olarak takip edilmelidir.