Dolar kurunda hareketlilik geçtiğimiz hafta artmaya başladı. 5,30 seviyesi üzerine yerleşmeyi başaran usdtry için 5,34 seviyesi hala kritik bir direnç seviyesi olmaya devam ediyor. 27 Şubat tarihinde Vietanma'da gerçekleşecek olan Trump ile Kuzey Kore liderinin görüşmesinden ne tür satır başları çıkacak piyasalar buna odaklanmış durumda. Öte yandan Çin ile devam eden ticaret görüşmelerin de de olumlu gelişmelerin yaşandığı hafta sonu twitter hesabından Trump tarafından vurgulandı.

Ekonomik takvime baktığımızda bugün için öne çıkan çok önemli bir veri akışı bulunmuyor. Sadece üç yıldızlı olarak takip edilebilecek veri İngiltere Merkez Bankası BOE başkanı Carney'in saat 13:00 de yapacak olduğu açıklama bulunuyor. Bu hafta Çin ile süren ticaret görüşmeleri ve Trump'ın Kuzey Kore Lideri ile yapacak olduğu görüşmelerden çıkacak sonuçlara göre piyasalarda şekillenme yaşanacak gibi görünüyor.

Geçtiğimiz hafta defalarca 5,34 seviyesini deneyen ancak bu seviyeyi aşmayı başaramayan kur için bugün yine bu nokta önemli olacaktır. 5,343 seviyesi altında fiyatlamaların devam etmesi halinde 5,311 ve 5,289 seviyeleri ön plana çıkan destek noktaları olacaktır. Doların 5,34 üzerine çıkması halinde ise ilk hedef olarak 5,365 seviyesi takip edilebilir. Bu durumda dolarda yaşanan yükselişin 5,34 üzerinde kalıcı olup olamadığı takip edilmelidir. 5,34 üzerinde 4 saatlik kapanış gelmemesi halinde yeniden aşağı yönlü hareketlerin oluşması beklenebilir.