Ons altın fiyatında geçtiğimiz hafta hem önemli bir yükselişe hem de önemli sayılabilecek bir geri çekilmeye tanıklık ettik. Haftalardır vurgulamakta olduğumuz ons altın tarafındaki pozitif seyir yine geçtiğimiz haftalarda hedef noktası olarak vurguladığımız 1,347 dolara kadar ulaştı. Bu seviyenin ne kadar önemli olduğuna daha önceki altın analizlerimizde değinmiştik. Fomc tutanakları ile beraber bu seviyeden şhızlı bir geri dönüş yaşayan ons altın 1,321 dolar seviyesine kadar inmişti. 

Geçtiğimiz haftanın son iki işlem gününde vurgulamış olduğumuz 1,321 desteği çalışmış ve buradan yukarı tepki gelmişti. Şu sıralarda 1,330 dolar civarında fiyatlamalarını sürdüren ons altın fiyatı için bu hafta oldukça kritik olmaya devam  ediyor. Bir tarafta Trump ile Kuzey Kore Lideri görüşmesi, diğer taraftan açıklanacak önemli ekonomik veriler yer alırken, bir de Çin ile devam eden ticaret görüşmelerine dair bu hafta içerisinde gelecek detaylar altın fiyatlarını etkileyebilir. 

Ons altın fiyatı için 1,321 dolar seviyesi aşağıda kuvvetli destek noktası olarak kalmaya devam ediyor. Geçen hafta yapmış olduğumuz analizimizde vurguladığımız üzere bu hafta da bu seviyenin altına inilmesi halinde pozitif görünüm etkisini kaybedebilir. Bu nedenle 1,321 dolar üzerinde kapanışlar altın için oldukça önemlidir. Ons altın fiyatı 1,321 dolar üzerinde kalmayı başarır ise yeniden 1,342 dolar ve 1,347 dolar dirençlerini test etmek isteyecektir. Şu sıralarda 1,330 dolar civarında fiyatlamalarını sürdüren ons altın için bu hafta Vietnam'da görülşecek olan Kuzey Kore Lideri ile Trump'ın açıklamaları ve Çin ile ticaret savaşları hakkında devam eden görüşmelerden çıkacak sonuçlar hayati öneme sahip olacaktır.