Altın fiyatlarında hafifte olsa toparlanma devam ediyor. Dün gün içerisinde yine direnç noktamız olan 1,497 dolar seviyesi test edildi. Ancak bu nokta yukarı yönlü aşılamadı. Özellikle Brexit görüşmelerinde alınan anlaşma sonucunun Britanya'da parlementodan geçirilememesi ile yeni bir belirsizlik süreci başlar mı sorusu piyasanın gündemine girmiş durumda. Belirsizlikleri seven altına olan talep de bu nedenle az da olsa yükselmiş gibi duruyor.

Ons altın şu sıralarda 1,490 doların hemen üzerinde fiyatlanıyor. Bugün saat  14:45'te Avrupa Merkez Bankası faiz kararlarını açıklayacak. Bir değişiklik yapması beklenmediği için altın fiyatlarına çok fazla bir etkisi olmayabilir. Saat 15:30 da açıklanacak olan Abd çekirdek dayanıklı mal siparişleri ve işsizlik haklarından yararlanma verileri ons için önemli. Abd ekonomisinde bir süredir kötü gelen verilerin devamı Fed'in faiz indirimine gitme ihtimalini güçlendirecektir. Bu nedenle ons fiyatı bu verilerden etkilenebilir.  ECB Başkanı Draghi'de yapacak olduğu son toplantıda nelere değinecek, gider ayak bir sürpriz yapacak mı piyasalar tarafından merak edilmektedir. Buradan çıkabilecek satır başları da ons fiyatı üzerinde etkili olabilir. Abd'de akşam saatlerinde ise yeni konut satışları ile bugün oldukça yoğun olan ekonomik takvimi noktalamış olacağız.

Ons tarafında 1,497 doların aşılabilmesi oldukça önemli. Buranın kırılması ile beraber ons altın tarafında fiyatlamalar sertleşebilir. Direnç noktasının aşılmasıyla 1,508 ve 1,520 dolar hedeflerine doğru ilerlemeye başlayan bir ons alktın fiyatı izleyebiliriz. Ons tarafında 1,497 direncinin aşılamaması halinde ise satış baskısı etkili olabilir ki bu durumda 1,487 ve 1,480 dolar seviyelerini takip ediyor olmalıyız.