Sonunda merakla beklenen seçim geride kaldı. Ekrem İmamoğlu 700.000 üzerinde oy farkla İstanbul seçimini kazandı. Oy farkının yüksek olması ile beraber olası itirazlara da konu kapanmış oldu. Ayrıca Binali Yıldırım ve Erdoğan tarafından da tebrik alan İmamoğlu İstanbul'un yeniden yen, belediye başkanı olarak seçildi. Durum böyle olunca da ortadan bir belirsizlik kalkmış oldu. 

Seçim belirsizliğinin sona ermesi ile birlikte dolar yeni haftaya düşüşle başladı. Seçimden kaynaklı belirsizlik ortadan kalktı ancak önümüze S 400 belirsizliği ciddi bir sorun olmaya devam ediyor. Bu hafta G20 zirvesi takip edilecek. Recep Tayyip Erdoğan'ın burada Trump ile yapacağı görüşmeler son derece önemli olacaktır. Bu nedenle bu hafta piyasalar tamamen G20 odaklı bir fiyatlama içerisine girebilir.

Diğer taraftan Ak Parti'niin uzun yıllardan sonra İstanbul'u kaybetmesi erken seçim olur mu sorularını da berbaerinde getirdi. Bu durum önümüzdeki günlerde daha da fazla gündeme gelmeye başlarsa yeni bir iç siyaset sorunu oluşabilir. Bu durumda yine bir seçim belirsizliği meydana gelirse piyasalarda yeniden bozulmaya yol açtığını gözlemleyebiliriz. Bu nedenle Türkiye'nin artık önündeki problemlere eğilmesi ve yapısal reformları gerçekleştirmek için çabalaması önümüzdeki dönemde dolar tl paritesindeki fiyatlamalar açısından da önemli olacaktır. 

Dolar kuru şu sıralarda 5,77 civarında fiyatlamalarına devam ediyor. Gün içerisinde 5,807 seviyesi denge noktamız konumunda yer alıyor. 5,807 seviyesi altında kalacak dolar kuru bizi yeniden 5,75 ve 5,71 seviyelerine doğru düşüşlerin gerçekleştiği  bir ortama sokabilir. Kurda yaşanabilecek toparlanmalarda ise 5,807 seviyesinin aşılması halinde yukarıda 5,875 direnci önemli bir seviye olarak karşımıza çıkmaktadır.