Dolar TL de beklentilerimize paralel olarak 5,271 seviyesine doğru düşüşler gerçekleşti ve 5,274 seviyesi görüldü. Dünki ve önceki analizlerimizde vurgulamış olduğumuz 5,27 seviyesi bugün itibari ile görülmüş oldu. Peki şimdi ne olacak ? Doların düşüşü buraya kadar mı, yeniden yükselir mi yoksa düşmeye devam mı edecek sorularının cevapları yatırımcıların akıllarını kurcalamaya devam ediyor.

Yurtdışı piyasalarda doların düşüş eğilimli fiyat hareketleri devam ediyor. Eurusd paritesi dün 1,1370 seviyesinin üzerine gbpusd paritesi ise 1,3050 seviyesi üzerine yükselişlerini sürdürdü. Petrol tarafında ufakta olsa bir değer kaybı mevcut ancak henüz bu değer kayıpları piyasayı etkileyebilecek düzeyde değil. ABD Başkanı Donald Trump'ın Venezuella Lideri Moduro yerine muhalefet liderini ülkenin başkanı olarak tanıması petrol fiyatlarını ve altın fiyatını önümüzdeki dönemde etkileyebilir.

Dolar tl paritesi grafiğine baktığımızda teknik göstergelerin aşağı yönlü hareketin devamını desteklediğini grmekteyiz. Günlük grafikte bugün için yukarıda 5,317 seviyesi yukarı hareketlerde izleyeceğimiz direnç noktası olacaktır. Bu seviye altında kalındıkça aşağı yönlü hareketlerin devam etmesi muhtemel olacaktır. Dolar kurunda düşüşlerin devamı halinde ise 5,26 seviyesi bugün için destek bölgesi olarak takip edeceğimiz seviyedir. Borsa İstanbul'da fiyatlamaların 100 bin üzerinde kalması halinde bu destek seviyesine doğru geri çekilmeler dolar kurunda mümkün olacakmış gibi görünüyor.