Altın fiyatı 1,280 seviyesinin altına bu hafta ikinci kez inerek 1,278 seviyesinden tepki verdi ve yukarı hareket başladı. Ancak bu yükselişler 1,286 direnci ile sınırlı kalınca ons altın tarafında acaba geri dönüş sinyalleri mi  sorusunu akla getirse de daha öncede belirttiğimiz üzere düşüşlerin 1,265 dolar altına inmemesi halinde alım fırsatı olarak değerlendirilebileceği görüşümüzü korumaya devam ediyoruz.

Ons altın grafiğini incelediğimizde teknik göstergelerin aşağı yönlü sinyal vermeyi sürdürdüğünü görüyoruz. Ancak Venezuella'da yaşananlar ve dünyanın genel konjonkturel durumu altın fiyatlarında düşüşü desteklemiyor. Bu nedenle teknik mi kazanacak temel mi sorularının içerisine sıkışan ons altın 1,280 dolar civarında fiyatlamalarını sürdürüyor.

Altın tarafında toparlamaların 1286 direnci altında kalışı 1,276 desteğine doğru geri çekilmenin devamını sağlayabilir. Bu seviye altında ise 1,265 dolar desteğine doğru geri çekilmenin devamını görebiliriz. Ancak 1,265 dolar seviyesinin altına inilmezse altın tarafında yükselişlerin 1,300 dolar üzerine atması çok da zor olmayacaktır diye düşünüyoruz.