Geçen hafta kapanışını hızlı bir yükselişle kapayan altın bu hafta için de umut verici bir fiyatlama bırakmış oldu bizlere. 1Akşam saatlerine kadar 1,500 dolar civarında oyalanan ons için haftalık kapanışta sürpriz hareketler olabileceğini vurgulamaktaydık. Bir önceki hafta da benzer bir fiyatlama ile 1,500 dolar civarında haftayı kapayacak gibi görünen altın 1,485 dolara kadar gerileyerek haftayı sürpriz bir düşüşle kapamıştı. Bu hafta ise tam tersi olarak 15 dolar yükselişle kapanışı yaptı. Şu sıralarda da 1,515 dolar civarında fiyatlamaların devam ettiği görülmekte.

Gün içerisinde altın fiyatını etkileyecek önemli bir veri akışı bulunmamakta. Yine de Almanya ve Abd'den gelecek olan PMI rakamları takip edilebilir. Onun dışında BM'de yaşanacak olası görüşmeler sonrası sürpriz sayılabilecek açıklamalar olur ise altın fiyatlarına da etkileri olabilir.

Son yükseliş sonrasında teknik göstergelerin yukarı yönlü döndüğü ons tarafında bugün özellikle 1,512 dolar üzerinde tutunulması oldukça önemli olacak. Bu seviye üzerinde 1,520 dolar denemesi de gerçekleşebilir ki bu durumda izleyecek olduğumuz direnç seviyemiz 1,522 dolar seviyesi olacaktır. Buranın kırılabilmesi halinde ise 1,534 direncine doğru yükselişlerin hız kazanması beklenebilir. Ons tarafında 1,512 dolar altında doğru gerçekleşecek fiyat hareketleri ise bizi yeniden 1,500 dolar sınırına doğru götürebilecektir.