Dolar TL paritesinde yukarı yönlü hareketler etkili olmaya devam ediyor. Özellikle Borsa İstanbul'da yaşanan sert kayıplar sonrası 6,10 seviyesi üzerine yerleşen kurda yükseliş hareketinin devamını beklemek yanlış olmayacak gibi görüyor ki, dün ki ve önceki analizlerimizde de vurguladığımız üzere 6,15 seviyesi civarı ilk hedef bölgemiz olmaya devam ediyor. Bu seviyenin aşılması le beraber dolarda yükseliş trendi hız kazanabilir. Ancak bu seviyenin kırılamaması piyasalarda oyuncular tarafından satış fırsatı olarak kullanılabilecektir.

Bugün gün içerisinde Almanya'dan önemli veriler açıklanacak ike yine  Avrupa'dan para politikası toplantı tutanakları verilerini izliyor olacağız. Abd'de ise önemli bir veri akışı bulunmuyor ancak önemli konuşmalar gerçekleşecek. FOMC üyesi Barkin, Bostic, Daly ve Kaplan 4'ü birlikte yarın akşam açıklamalarda bulunacak. Bu açıklamalarında dolar endeksine etkisi dolar tl de e yön tayini yapılmasında belirleyici olabilir.

İçeride ise bambaşka bir gündem bizi karşılıyor ki aslında kur üzerinde etki daha çok içeriden kaynaklı gibi görünüyor. Rusya'dan alınan S-400 fuzelerının iptal edilmesi için Abd'nin Türkiye'ye iki hafta süre tanıdığı, aksi halde F-35 programından çıkarılmak ve yaptırımlarla tehdit edildiği bir ortamın içerisinde bulunuyoruz. Diğer taraftan seçim süreci de devam ediyor. Şuan için Türkiye'ye yeni olumlu bir hikaye lazım iken maalesef görünen hikaye başlıkları genellikle olumsuz yönde kalmaya devam ediyor. Piyasalarda özellikle Abd ile S-400 krizinin çözümü nasıl olacak, karşılığı ne olacak sorularının cevapları kur üzerinde  bilinmeyen soruların cevap bulmasını sağlayacak gibi görünüyor.

Dolar kurunda 6 lira seviyesi üzerinde yaşanan tutunma sonrası yukarı yönlü hareketlerin devam ettiğini izlemekteyiz. Teknik olarak göstergeler alıma dönmüş durumda. Yurtiçi ve yurtdışı piyasa koşulları da dolarda yukarı yönlü hareketi destekler nitelikte kalmaya devam ediyor, en azından şuan için. Dolarda 6,08 sev,yesi üzerinde kalınması halinde 6,15 civarına doğru yükselişlerin devamı beklenebilir. Şu sıralarda 6,12 civarına yakın seyreden kur için bugün takip edeceğimiz denge noktası 6,15 oalcaktır. Bu seviye üstüne çıkması halinde  6,20 üzrine doğru bir deneme gelme ihtimali yüksek olacaktır. Aksi halde yeniden 6,08 seviyesine doğru düşüşler yaşanabilir.