Altın fiyatlarında Paskalya etkisi ile dün sakin bir seyir izledik. Yukarıda 1,280 dolar seviyesinin aşılamaması halinde de yeniden negatif baskı oluşacağını vurgulamıştık. Dün 1,279 dolar seviyesine kadar yükselen altın fiyatı 1,280 doları aşamayarak gerilemeye başladı ve şu sıralarda 1,275 doların altında işlem görmeye devam ediyor.

Ekonomik takvimde önemli bir veri akışı bulunmuyor. ABD'de yeni ev satışları verisi açıklanacak ancak altın fiyatlarına direkt olarak etki edebilecek bir gelişme olduğunu söylemek mümkün değil. Bu nedenle daha çok tekniğin çalışacağı bir gün bizi bekliyor olabilir.

Ons altın grafiğinde teknik göstergeler aşağı yönlü hareketi desteklemeye devam ediyor. 1,280 doların yukarı yönlü aşılamaması yatırımcılar tarafından yeni bir satış fırsatı olarak görüldü ve ons altın yeniden 1,271 desteğine doğru geri çekiliyor gibi görünüyor. Gün içerisinde 1,271 doları test etmesini beklediğimiz altının buradan vereceği tepki önemli olacak. Yukarı yönlü bir epki oluşturabilecek mi yoksa bu seviye altına inecek mi bunu takip ediyor olacağız. Olası yükselişlerde ise 1,280 dolar seviyesi önemli direnç bölgemiz oalrak kalmaya devam ediyor.