Dolar TL 5,35 seviyesinin hemen altında fiyatlamalarını sürdürüyor. Bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Rusya'ya günübirlik olarak gerçekleştireceği ziyareti takip edilecek. Ayrıca Davos zirveside başlıyor. Davos zirvesine Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ve Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan katılmak üzere hazır bulunuyor. Burada yaşanabilecek gelişmeler piyasalar tarafından takip edilecek.

Yurtdışı piyasaalrı takip ettiğimizde dolarda herhangi bir yükseliş belirtisi göze çarpmıyor. Gbpusd 1,29 üzerinde fiyatlarını sürdürürüken euro dolar paritesi de 1,1340 desteği üzerinde kalmaya devam ediyor. Dolar endeksi ise 96 seviyesinin hemen altında işlemlerini sürdürüyor. 

Dün yükselişlerine kaldığı yerden devam eden Borsa İstanbul'da uzun zamandır yapmış olduğu en yüksek kapanışı gerçekleştirdi ve 99,677 seviyesinden kapandı. Bugün piyasa beklentisi 100 bin üzerini test edeceği yönünde. Borsa İstanbul'un 100k yı aşması ve üzerinde tutunabilmesi dolar tl kurunda da gerilemeye neden olabilecektir.

Dolar grafiğini incelediğimizde teknik göstergelerin günlük grafikte aşağı yönlü görünümü desteklediğinig örmekteyiz. Bugün için dolar tarafında yaşanabilecek yükselişlerde 5,389 seviyesi oldukça önemli olacaktırç Bu seviyenin yukarı yönlü aşılamaması halinde dolar tl de yükselişlerler satış fırsatı olacaktır. 5,389 seviyesinin üzerinde olulabilecek fiyat hareketlerinin kalıcı olması halinde ise 5,44 seviyesine doğru yükselişlerin hız kazanması beklenebilir. 

Usdtry'de yaşanabilecek geri çekilmelerde ise 5,338 seviyesini izliyor olacağız. Bu seviye altında öncelikle 5,32 ara desteğine sonrasında ise asıl hedef noktamız olan 5,27 seviyesine doğru gerilemenin devamını bekleyebiliriz.