Dün akşam piyasaların beklediği Fomc tutanakları geldi. Ancak fiyatlamaları etkileyebilecek bir detay çıkmadı. Yani zaten bilinen şeyler tekrarlanmış oldu ve önümüzdeki faiz toplantısına dair yeni bir intiba oluşmadığı için de piyasalar tutanaklara karşı tepkisiz kaldı.

Tutanaklar dışında dünün dikkat çeken başlıklarından bir tanesi de Trump'ın açıklamalarıydı. Trump her zaman olduğu gibi yine Fed'e ve Powell'a yüklendi. Ailen faiz indirimi yapılması gerektiğini söyleyen Trump 100 baz puanlık bir faiz indirimi istedi. Fed'e rağmen Abd ekonomisinin güçlü olduğuna dikkat çeken Trump, iş yaptığımız ülkelerin aiz oranları bu kadar düşükken, bizim de faiz oranlarını aşağı çekmemiz şart diyerek piyasalara da destek olması açısından kesinlikle faiz indirimi yapılması gerektiğini savundu.

Bugün Avrupa Merkez Bankası' para politikası tutanakları açıklanacak. Ayrıca Avrupa'dan PMI verileri de var. Yine Abd'de de açıklanacak olan PMI verşileri piyasalar tarafından takip ediliyor olacaktır. Ayrıca gözler Jackson Hole toplantısına çevrilmiş olacak.

Dolar kurunda yaşanan geri çekilmelerin 5,675 seviyesi üzerinde kalması halinde kurda yukarı yönlü eğilimin devam etmesi bekleniyor. Onun öncesinde ise 5,705 lira seviyesi ön plana çıkıyor. Dün gün içersinde bu seviyeiki kez denenmiş olsa da altına inmeyi başaramayan kurda şu sıralarda 5,72 civarında fiyatlamalar sürüyor. Yukarıda 5,75 ve 5,78 seviyeleri direnç noktaları olaak takip edilebilir. Aşağı da ise belirttiğimiz 5,705 ve 5,675 seviyeleri izlenecektir.