Altın fiyatlarında geçtiğimiz hafta yaşanan düşüşler 1,270 dolara doğru bir hareketin yaşanmasına neden olmuştu. Cuma günü işleme kapalı olan 1,275 dolar seviyesinden kapanmıştı. Bugün açılışta ise hafta sonu Sri Lanka'da yaşanan terör saldırılarının da etkisi ile yükselişle açıldı.

Ons altın fiyatları şu sıralarda 1,280 dolar seviyesinin hemen altında fiyatlamalarını sürdürüyor. Bugün Abd'de piyasalar açık ancak Paskalya nedeni ile Almanya başta olmak üzere bir çok ülkede piyasalar tatil olmaya devam ediyor. Yani çok yüksek bir işlem hacmi oluşması bugün için beklenmiyor diyebiliriz. İşlem hacmi düşükken fiyatlamaların daha sert olması da mümkün olabilir. 

Ekonomik takvimi incelediğimizde gün içerisinde altın fiyatlarını etkileyebilecek önemli bir veri bulunmazken Abd'den mevcut ev satışları verisi takip edilecektir. Son dönemde yaşanan terör olayları ile birlikte ons altın tarafında hafifte olsa alıcılı bir seyir etkili olabilir. Ancak teknik görünüme baktığımızda bu yükseliş hareketinin bu kadar da kolay olmadığını görmekteyiz.

Ons altın fiyatında teknik görünüm aşağı yönlü kalmaya devam ederken yükselişlerin 1,280 dolar altında kalması altın için negatif seyrin devamına işaret etmektedir. Ancak 1,280 doların aşılması halinde 1,287 dolara kadar yükselişler devam edebilir. Ons altın fiyatının yeniden pozitife dönebilmesi için ise 1287 dolar seviyesinin aşılması ve bu seviye üzerinde saatlik kapanışların oluşması oldukça öneml olacaktır. Bu durumda ons altın tarafında yeniden 1300 dolara doğru yükselişler etkili olabilecektir. Aksi halde ons tarafında yaşanan yükseliller yatırımcılar tarafından satış fırsatı olarak değerlendirilmek istenmeye devam edebilir.