Dolar kurunda günlerdir vurguladığımız sıkışık seyir devam ediyor. 5,343 seviyesiönemli direnç bölgemiz olarak izlenmeye devam edilmeli. Bu seviye dün gün içerisinde test edilse de bunun üzerine çıkmayı başaramadı ve satış baskısının oluştuğunu gördük. Nitekim biz de bu seviye altında kalındıkça satış fırsatı olarak kullaılabileceğini vurgulamıştık.

Bugün ekonomik takvimde dikkat çeken en önemli detay Draghi'nin konuşması olacak. Draghi'nin faiz politikasına, gelen ekonomik verilerdeki bozulmaya ve parasal genişlemeye dair açıklamaları dolar kuru üzerinde hareketlenmelere neden olacaktır. Bu sürede euro dolar paritesinde gerçekleşecek fiyatlamalar dolar kurunda da direkt olarak etkili olabilir.

Dolar tl grafiğinde bugün için yine yukarı da 5,344 seviyesi takip ediliyor olacak. Bu seviye üzerinde ise 5,362 seviyesi hedeflenmek istenebilir. Burada nasıl bir fiyatlama olacağına bugün Draghi konuşması ile beraber euro dolar pariteisnde nasıl bir fiyatlama olacağı karar verecek gibi görünüyor Bu nedenle dolar kurunu takip ederken pariteyi de izlemek faydalı olabilir. Aşağı yönlü geri çekilmelerde ise 5,306 seviyesi ve 5,276 destek noktaları öne çıkan seviyeler olmaktadır.