Borsa İstanbul'da yaşanan yükselişlerin 99,800 seviyesine kadar devam ettikten sonra durulmaıs ve 98 bin altına inen borsa yatırımcıları dün korkutur gibi oldu. Ancak bugüne baktığımızda Borsa İstanbul kayıplarını gideriyor ve 99,500 seviyesini yukarı yönlü zorluyor. Bu durumun dolara yansıması ise henüz yok denecek kadar az gibi duruyor. Borsadaki hareketlerden pek etkilenmeyen usdtry daha çok yurtdışına odaklanmış görünüyor.

Yurtdışında piyasalar hafta başından bu yana sakin seyrini sürdürüyor. Dolar tl de bu sakin seyre ayak uydurmuş durumda. Dolar tl de geçtiğimiz hafta düşüşlerin 5,33 seviyesine kadar geldiğini ancak düşünü devam ettiremediğini görmüştük.  Bu hafta da 5,33 civarında fiyatlamalarını sürdüren dolar kuru bu seviye altında bir kapanış gerçekleştiremedi. 

Bugüne geldiğimizde dolar tl de 5,35 seviyesine yakın işlemlerin geçtiğini görmekteyiz. Dolar tl paritesi 4 saatlik grafik förünümüne baktığımızda olası yükselişlerde izleyecek olduğumuz direnç seviyelerinin 5,389 ve 5,408 seviyeleri olduğunu görüyoruz. Dolar TL  de 5,348 seviyesi ise bir denge noktası olarak takip edilecek. Bu seviye altına kayan fiyatlamalarda 5,32 ve 5,287 destek noktaları gündeme gelecektir.