Altın fiyatlarında fiyatlamalar oldukça karışık seyrediyor. 1,475 seviyesini daha önceki yazılarımız için vurgulamıştık. Bu seviyeyi aşmayı başaran ons altın fiyatı üzerinde kapanışlar yapmayı başaramadı. Denge noktası görevi gören bu seviyenin aşılıp, üzerinde kalınamaması halinde ons tarafında negatif seyir etkili olmaya devam edebilir. 

Bugün Abd'de Fomc üyesi Mester'ın açıklamaları, işsizlik hakkından yararlanma başvuruları, Fed imalat endeksi ve mevcut ev satış verileri takip edilecek. Avrupa'da ise Ecb toplantı tutanakları izleniyor olacak. Altın fiyatlarına etki edebilecek çok önemli bir veri akışı bulunmuyor.

Verilerden ziyade Trump'ın Çin'e karşı yapacağı açıklamalar ve Çin tarafından gelecek açıklamalar daha önemli gibi duruyor. Çünkü Trump'ın yaptığı son açıklama, Çin anlaşma yapmak istiyor ancak önemli olan benim ne istediğim. Ben şuan ki durumdan gayet memnunum diyen Trump, Çin ile anlaşmayı biraz daha uzatmak istiyor gibi duruyor. Tabi Çin tarafının bu tavra vereceği karşılık da ons üzerinde etkili olabilecektir.

Ons altın fiyatında 1,475 dolar denge noktası olarak kalmaya devam ediyor. Bu seviyenin aşılamaması halinde aşağıda 1,467 dolar ve 1,454 dolar destek noktaları ön plana çıkıyor. 1,475 seviyesinin aşılması halinde ise 1,484 dolar ve 1,491 dolar seviyeleri yeni hedef noktaları izlenebilir.