Dolar kuru Fed'in faiz indirim kararı sonrasında başlattığı toparlanma ile beraber 5,73 seviyesine doğru yukarı hareketini sürdürdü. Yukarı da 5,74 seviyesinin önemli bir direnç ve belirleyici bir denge noktaası olduğunu daa önceki analizlerimiz içerisinde vurgulamıştık. Bu nedenle bugün de yine 5,74 seviyesini takip ediyor olacağız.

Güne 5,70 üzerinde başlayan dolar kuru şu sıralarda da bu sviye üzerinde tutunma çabası içerisinde. Borsa İstanbul'da 3. gününe giren düşüş hareketi de dolarda yükselişe neden olsa da , bahsettiğimiz 5,74 seviyesinin aşılamaması ile beraber bir geri çekilme yaşama ihtimalinin de olduğunu söyleyebiliriz.

Önemli bir ekonomik veri akışının olmadığı bugün piyasalarda nasıl bir hareketlenme olacak merak konusu. Fed'in faiz indirimi sonrasında ilk etapta doların hafif toparlanması küresel piyasalarda sona ermişken ülkemizde dolar hala yükseliş ivmesini sürdürmeye çalışıyor. 5,70 üzerinde tutunarak bunu gösteren dolar kuru için bugün ki haftalık kapanış seviyesi önemli bir detay olacaktır.

Dolar tl paritesinde 5,743 seviyesi önemli bir direnç bölgesi olarak karşımıza çıakrken, bu seviyenin aşılamaması halinde satış fırsatı verebileceği unutulmamalıdır. 5,743 seviyesinin aşılması ise 5,80 e doğru yükselişleri hızlandırabilecektir.  Dolar kurunda 5,70 altına gelinmesi ile beraber satışların hız kazanması ve aşağıda 5,657 seviyesine doğru düşüşlerin devamı beklenebilir.