Altın fiyatlarında kısa vadede doyuma ulaşıldığını ve 1,500 dolar altındaki hareketlere hazır olunması gerektiğini vurgulamıştık. Hatta dün ki analizlerimizde 1,487 dolar ve 1,472 dolar destek noktalarına dikkat çekmiş, bu seviyelere doğru gerilemeler altın için alım fırsatı olabilir diye de vurgulamıştık. Altın dün 1,492 dolar seviyesine kadar geriledi. Şu an için 1,500 dolar seviyesine yakın işlem görüyor.

Bugün ekonomik takvimde önemli bir veri akışı bulunmazken, yine Trump'ın Çin'e ve Fed'e yönelik açıklamaları ons tarafında oynamalara neden olabilir. Hemen hemen her gün sosyal medya platformları veya farklı yerlerden açıklamaları gelen Trump'ın Fed'e faiz indir yönündeki baskısı devam ediyor. Fed'in faiz indiirmi demek altın fiyatlarına pozitif bir etki anlamına da geliyor diye defalarca belirtmiştik.

Altın fiyatlarında destek noktası olarak yine 1,487 ve 1,472 dolar seviyeleri güncelliğini korumaya devam ediyor. Bu seviyelere doğru geri çekilmeler altın için alım fırsatı olabilir. Özellikle 1,472 dolar altına doğru fiyat kaymaları kısa vadede beklenmemektedir. Ancak Abd ile Çin arasında bir ticaret anlaşması olması, Fed'in faiz indirmemesi gibi etkenler birleşirse bu yönde bir düşüş gerçekleşebilir. Yukarı yönlü hareketin sağlıklı olabilmesi açısından 1,514 dolar seviyesinin aşılması ve fiyatlamaların üzerinde saatlik kapanışlar yapması beklenmelidir.