Dolar tl paritesi oldukça kritik seviyelerde fiyatlanıyor. 5,74 seviyesinin altına inen dolar kuru için 5,684 seviyesinin hedef olacağını belirtmiştik ve dün kur tarafında 5,70 seviyesinin altı test edildi. Borsaya gelen alımlarla birlike uzun bir aradan sonra 107 bin puan seviyesi üzerine yükselen endeks, TL tarafında da pozitif bir hava oluşmasına katkı sağladı. 

Trump, Fed Başkanı Powell ile görüştüğünü ve faiz oranlarını düşürmesi gerektiğini ilettiğini söyledi. Kur tarafında 5,693 seviyesine kadar gerçekleşen geri çekilme ardından yeniden bir toparlanma yaşandı ve şu sıralarda 5,74 seviyesi civarında fiyatlamalar devam ediyor. Dolar tl paritesinde gün içerisinde, Abd'de inşaat izinleri ve başlangıçları verisi ile Fomc üyesi Williams'ın açıklamaları takip edilecek. Trump'ın Powell ile yaptığı görüşmenin etkileri de gün içerisinde devam edebilir. Yine borsa tarafında toparlanmanın devamı halinde dolar kurunda dün de belirttiğimiz hedef noktamız 5,6845 seviyesine doğru geri çekilmeler yaşanabilir.

Dolar kurunda teknik görünüm yukarı yönlü kalmayı sürdürüyor. Teknik anlamda aşağı yönlü desteklenen bir kur fiyatı oluşması için 5,715 seviyesi altında saatlik kapanışlar gelmesi gerekiyor. Dolar tl paritesinde 5,70 seviyesi altı görülmü olsa da, saatlik kapanış gelmemesi ile beraber yeniden tepki alımları gelmiş durumda Bugün için yine 5,74 altında kalınabilirse dolar tl de aşağıda hedef noktamıza doğru düşüşler devam edebilir.