Ons altın fiyatlarında yine Trump kaynaklı bir toparlanma çabası görünmekte. Trump'ın Fed başkanı Powell ile yaptığı görüşmede faizleri düşürmesi gerektiğini söylemesi dolar endeksinde hafif bir gerilemeye neden olurken, ons tarafında oldukça pozitif bir hava oluşmasını sağladı. 

Ons altın fiyatı şu sıralarda 1,470 dolar sınırında dolaşmayı sürdürüyor. Gün içerisinde Abd'de inşaat izinleri verisi açıklanacak ancak onsa direkt olarak etki yapabilecek öneme shaip değil. Bu nedenle altın yine teknik hareketlere ve başta Trump'dan gelecek olmak üzere Abd ve Çin tarafından gelebilecek açıklamalara bağlı hareket edecek gibi görünüyor.

Ons tarafında toparlanmanın devamı halinde 1,475 dolar seviyesi izleniyor olacak. Aşağıda ise 1,467 dolar üzerinde kalınması önemli. Bu seviyenin altına inilmesi halinde görünüm saatlik grafiklerde yeniden negatife dönecektir. Günlük grafiklerde göstergeler ahala aşağı yönlü hareketi desteklerken, Trump-Powell görüşmesi sonrasında Trump kanadından gelen açıklamalar, ons tarafında havayı pozitife çevirmiş gibi görünüyor. Ancak  bu pozitif havanın devamı için 1,475 doların aşılmasının da şart olduğunu belirtmekte fayda olacaktır.