Altın fiyatı son haftalarda oldukça yüksek volatilite içerisinde fiyatlamalarını sürdürüyor. Güne sakin bir başlangıç yapan ons altın 1.510 doların hemen altında fiyatlanıyor. Bugün içerisinde önemli bir veri akışı bulunmamakta. Ancak Trump'ın Fed'e ve Çin'e yönelik açıklamaları altın fiyatlamaları üzerinde etkili olmaya devam edebilir. Geçtiğimiz hafta altında bir miktar yorgunluk göze çarpar gibi oldu ve yükselişin devamı için yeni bir haber akışına ihtiyacı olduğu hissedildi. Bu hafta içerisinde bu tarz bir haber akışı ile beraber yükselişe geçen bir ons altın fiyatı izleyebiliriz. Bu şekilde yeni bir haber gelmemesi halinde ise ons altın btarafında 1,500 dolar altına doğru bir kırılım ve düzeltme hareketi izlememiz bizi şaşırtmayacaktır.

Apple CEO'su Tim Cook, Trump'ı Çin'e uygulanan tarifeler ve Samsung ile rekabet konusunda uyarırken, Trump yaptığı açıklamalarda resesyon riskinin olmadığını ve Çin ile devam eden ticaret savaşından Abd'nin zararlı çıkmayacağını vurguladı. Yani bir süre daha Trump'ın bu savaşı devam ettirme ihtimali yüksek gibi görülüyor ancak yine de anlık değişimleri ile ünlenen Trump'dan olası bir anlaşma açıklaması da gelebilir. Bu sebeple Abd Başkanının ağzından bu doğrultuda çıkacak açıklamalar ons altın fiyatı için kritik öneme sahiptir.

Ons altın fiyatında olası düşüşlerde 1,502 dolar seviyesinin kırılması 1,487 dolar seviyesine kadar düşüşün devamını getirebilir. Bu seviyenin de altına inilmesi halinde ise 1,472 dolar seviyesine kadar düşüşlerin hızlanması beklenebilir. Altın fiyatları için  olumsuz bir haber akışı olmadığı sürece, ons altın tarafında bu düşüşler alım fırsatı olarak değerlendirilmek istenebilecektir. Yukarı da ise 1,524 dolar seviyesi şuan için oldukça kritik. Ons altın yükselişini sürdürmek ve pozitif görüntüsünü devam ettirmek istiyorsa bu seviye üzerinde tutunmalı. Bu seviyeyi aşması halinde yeniden 1,535 dolar ve 1,550 dolar seviyelerine doğru  yoluna devam edecektir.